Přírodní kosmetika - jak ji poznat

Poslední dobou můžete narazit na trhu na velké množství kosmetiky označované jako přírodní. Přírodní kosmetika je kosmetika, která používá látky pocházející z přírody. Jde zejména o rostlinné složky, které obsahují velké množství přírodních vitamínů, antioxidantů a hydratačních látek. Abyste si byli jistí, že jde opravdu o přírodní, nebo biokosmetiku, doporučujeme věnovat pozornost složení výrobků a případně jejich certifikacím. 

 

Skutečně kvalitní a opravdu přírodní produkty by neměly obsahovat:

Hlavní prioritou při výrobě přírodní kosmetiky je pečlivý výběr surovin.

S čím je potřeba počítat:

Přírodní kosmetika neslibuje zázraky na počkání. Výsledky jsou možná viditelné později než u běžné kosmetiky, ovšem jsou trvalejší. Vaše pleť dlouhodobě ocení, že jí věnujete péči a nezahlcujete ji chemickými produkty.

Vzhledem k tomu, že v přírodní kosmetice nejsou použity syntetické konzervanty, ale pouze přírodní, má přírodní kosmetika kratší dobu trvanlivosti. Některé výrobky, především od firmy Nobilis, proto objednáváme až přímo na základě Vaší objednávky.

Parfermaci přírodní a bio kosmetiky vytváří jen přírodní éterické oleje. Pokud na přírodní produkty přecházíte z běžné kosmetiky, budou pro Vás vůně možná z počátku nezvyklé, ale jistě si je brzy zamilujete stejně jako všichni jejich příznivci.

Pokud trpíte alergiemi, může se stát i v případě přírodní kosmetiky, že budete mít alergickou reakci. Je to z důvodu obsahu velkého množství přírodních látek. Proto byste měli při nákupu jakékoliv kosmetiky otestovat reakci své kůže na vnitřní straně zápěstí.

U námi nabízené přírodní a bio kosmetiky se můžete setkat mimo jiné s následujícími certifikáty, které Vám zaručují kvalitu:

 BDIH - Kontrolovaná přírodní kosmetika

V naší nabídce naleznete takto certifikované výrobky např. od značek Lavera, Weleda.

Mezinárodně uznávanou ochrannou známku (certifikát) BDIH "Kontrolovaná přírodní kosmetika" uděluje od roku 2001 po splnění přísných kritérií německá asociace BDIH. Její udílení a splňování podmínek posuzuje mezinárodní institut Ecocontrol v Osterode. 

Naleznete-li na obalu tuto známku, můžete si být jisti, že výrobek:

Další závazky výrobců kontrolované přírodní kosmetiky:

NaTrue - certifikace přírodní kosmetiky

Nová certifikace NaTrue pro přírodní kosmetiku a bio kosmetiku vznikla v roce 2008. NaTrue je evropská zájmová asociace výrobců přírodní kosmetiky a biokosmetiky se sídlem v Bruselu. Jejím hlavním cílem je zachovat a garantovat vysoké nároky na výrobce přírodní kosmetiky a biokosmetiky a zároveň transparentně informovat spotřebitele o složení přípravků.

Tři úrovně kvality čisté přírodní kosmetiky a bio kosmetiky:

 První stupeň - Přírodní kosmetika - označuje přírodní produkt

 Druhý stupeň - Přírodní kosmetika s podílem Bio ingrediencí - minimálně 70% přírodních surovin musí být z kontrolovaného ekologického zemědělství, nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě

 Třetí stupeň - Biokosmetika - označuje produkty nejvyšší kvality; minimálně 95% přírodních surovin musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaného sběru ve volné přírodě

 Na všech úrovních jsou splněna kritéria dosavadní ochranné známky - Kontrolované přírodní kosmetiky BDIH:

 Garant: evropská zájmová asociace výrobců přírodní kosmetiky a biokosmetiky se sídlem v Bruselu.

    CPK a CPK bio - Certifikovaná přírodní kosmetika je českou obdobou mezinárodní známky Kontrolovaná přírodní kosmetika. V naší nabídce naleznete takto certifikované výrobky např. od značek Saloos a Nobilis.

Certifikovaná přírodní kosmetika jasně definuje suroviny, které kosmetika obsahuje a vymezuje je pouze na přírodní a z přírody pocházející zdroje.

Dalším stupněm je pak značka „CPK bio“ pro výrobky s obsahem surovin z ekologického zemědělství, které musí dostát nejen standardům CPK, ale musí obsahovat i bio suroviny.

Těmito značkami se ČR zařazuje mezi vyspělé evropské země, jež si standardy biokosmetiky pečlivě hlídají.

Produkty označené CPK a CPK BIO jsou zárukou jistoty, že splňují níže uvedená kriteria:

Garant: česká kontrolní organizace KEZ o.p.s. ( Kontrola ekologického zemědělství). Organizace se již léta zabývá certifikací ekologických zemědělských surovin a potravin. Standardy byly vypracovány ve spolupráci s experty z oblasti výroby kosmetických prostředků a odborníky na kosmetickou péči. www.kez.cz

Vegan - bez živočišných produktů  

Ochranná známka Vegan je logo se zelenou slunečnicí, které označuje výrobky zcela bez živočišných produktů.

V naší nabídce je mají na obalech například některé produkty značky Lavera či ekodrogerie Ecoleaf.

Garant: Britská nezisková organizace Vegan Society.

Certifikát EcoCert 

Původně pouze certifikační a kontrolní orgán pro ekologické zemědělství EcoCert patří dnes mezi největší certifikační společnost pro organické kosmetické výrobky. Od roku 2002 nabízí dva certifikáty- „Ecocert ECO“ pro produkty, jejichž obsah je z 95% přírodního původu, 5% všech a 50% rostlinných složek ekologického původu. Přísnější „EcoCert BIO“označuje výrobky, které pochází z 95% z přírodních surovin a 10% všech a 95% rostlinných složek ve výrobku je bio původu. Procentuální podíl složek z ekologického zemědělství je uváděn na obalu.

Používá se opensource systém OpenCart
Podpora Opencart
ekoRodinka.cz © 2014 Theme Design by  Solution Theme Home Facebook Twitter gplus Pinterest
TOPlist